3207 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3207 |
| Angle | 30° |
| Radius | 1 |
| V Opening | 8mm |
| Height | 120mm |
| Load | 50T/Mt |
Description
Related products
3133 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3133 |
| Angle | 80° |
| Radius | 5 |
| V Opening | 60mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3141 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3141 |
| Angle | 30° |
| Radius | 5 |
| V Opening | 20mm |
| Height | 120mm |
| Load | 50T/Mt |
3143 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3143 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 6mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
3146 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3146 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
