1295 WILA-TRUMPF Hemming Punch
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Punch |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 1295 |
| Angle | 28° |
| Radius | 1 |
| Height | 240mm |
| Load | 40T/Mt |
Description
Related products
3126 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3126 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3135 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3135 |
| Angle | 80° |
| Radius | 10 |
| V Opening | 100mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3144 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3144 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 8mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
3146 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3146 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
