3133 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3133 |
| Angle | 80° |
| Radius | 5 |
| V Opening | 60mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
Description
Related products
3131 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3131 |
| Angle | 86° |
| Radius | 3 |
| V Opening | 40mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3139 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3139 |
| Angle | 30° |
| Radius | 2 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 120mm |
| Load | 50T/Mt |
3140 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3140 |
| Angle | 30° |
| Radius | 5 |
| V Opening | 16mm |
| Height | 120mm |
| Load | 45T/Mt |
3146 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3146 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
