3207 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3207 |
| Angle | 30° |
| Radius | 1 |
| V Opening | 8mm |
| Height | 120mm |
| Load | 50T/Mt |
Description
Related products
3131 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3131 |
| Angle | 86° |
| Radius | 3 |
| V Opening | 40mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3132 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3132 |
| Angle | 86° |
| Radius | 3 |
| V Opening | 50mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3135 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3135 |
| Angle | 80° |
| Radius | 10 |
| V Opening | 100mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3144 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3144 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 8mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
