1302 WILA-TRUMPF Gooseneck Punch
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Gooseneck Punch |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 1302 |
| Angle | 28° |
| Radius | 1 |
| Height | 220mm |
| Load | 80T/Mt |
Description
Related products
3126 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3126 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3134 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3134 |
| Angle | 80° |
| Radius | 8 |
| V Opening | 80mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3138 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3138 |
| Angle | 30° |
| Radius | 2 |
| V Opening | 10mm |
| Height | 120mm |
| Load | 40T/Mt |
3144 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3144 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 8mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
