1253 BYSTRONIC-BEYELER Hemming Punch
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Punch |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 1253 |
| Angle | 24° |
| Radius | 0.6 |
| Height | 195mm |
| Load | 80T/Mt |
Description
Related products
3110 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3110 |
| Angle | 88° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 24mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
3114 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3114 |
| Angle | 60° |
| Radius | 15 |
| V Opening | 60mm |
| Height | 85mm |
| Load | 100T/Mt |
3121 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3121 |
| Angle | 30° |
| Radius | 8 |
| V Opening | 24mm |
| Height | 75mm |
| Load | 65T/Mt |
3157 BYSTRONIC-BEYELER Hemming Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3157 |
| Sheet Thickness | Maximum 1.2mm |
| V Opening | 8.1mm |
| Height | 100mm |
| Load | 50T/Mt |
