1227 BYSTRONIC-BEYELER Gooseneck Punch
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Gooseneck Punch |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 1227 |
| Angle | 88° |
| Radius | 1.5 |
| Height | 175mm |
| Load | 50T/Mt |
Description
Related products
3116 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3116 |
| Angle | 30° |
| Radius | 2 |
| V Opening | 8mm |
| Height | 75mm |
| Load | 40T/Mt |
3119 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3119 |
| Angle | 30° |
| Radius | 5 |
| V Opening | 16mm |
| Height | 75mm |
| Load | 50T/Mt |
3121 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3121 |
| Angle | 30° |
| Radius | 8 |
| V Opening | 24mm |
| Height | 75mm |
| Load | 65T/Mt |
3174 BYSTRONIC-BEYELER Hemming Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3174 |
| Sheet Thickness | Maximum 1.5mm |
| V Opening | 10.1mm |
| Height | 100mm |
| Load | 50T/Mt |
