1314 WILA-TRUMPF Gooseneck Punch
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Gooseneck Punch |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 1314 |
| Angle | 86° |
| Radius | 1 |
| Height | 157mm |
| Load | 65T/Mt |
Description
Related products
3139 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3139 |
| Angle | 30° |
| Radius | 2 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 120mm |
| Load | 50T/Mt |
3143 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3143 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 6mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
3145 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3145 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 10mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
3146 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3146 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
