1251 WILA-TRUMPF Hemming Punch
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Punch |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 1251 |
| Angle | 24° |
| Radius | 0.6 |
| Height | 195mm |
| Load | 80T/Mt |
Description
Related products
3123 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3123 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 6mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3129 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3129 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 24mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3132 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3132 |
| Angle | 86° |
| Radius | 3 |
| V Opening | 50mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3139 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3139 |
| Angle | 30° |
| Radius | 2 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 120mm |
| Load | 50T/Mt |
