3241 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3241 |
| Angle | 88° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 6mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
Description
Related products
3112 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3112 |
| Angle | 85° |
| Radius | 4 |
| V Opening | 40mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
3113 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3113 |
| Angle | 60° |
| Radius | 5 |
| V Opening | 40mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
3114 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3114 |
| Angle | 60° |
| Radius | 15 |
| V Opening | 60mm |
| Height | 85mm |
| Load | 100T/Mt |
3175 BYSTRONIC-BEYELER Hemming Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3175 |
| Sheet Thickness | Maximum 1.5mm |
| V Opening | 12.1mm |
| Height | 100mm |
| Load | 50T/Mt |
