3116 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3116 |
| Angle | 30° |
| Radius | 2 |
| V Opening | 8mm |
| Height | 75mm |
| Load | 40T/Mt |
Description
Related products
3107 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3107 |
| Angle | 88° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
3113 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3113 |
| Angle | 60° |
| Radius | 5 |
| V Opening | 40mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
3115 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3115 |
| Angle | 30° |
| Radius | 1 |
| V Opening | 6mm |
| Height | 75mm |
| Load | 35T/Mt |
3179 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3179 |
| Angle | 60° |
| Radius | 15 |
| V Opening | 50mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
