1250 WILA-TRUMPF Hemming Punch
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Punch |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 1250 |
| Angle | 24° |
| Radius | 0.6 |
| Height | 195mm |
| Load | 80T/Mt |
Description
Related products
3127 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3127 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 16mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3130 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3130 |
| Angle | 86° |
| Radius | 3 |
| V Opening | 30mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3134 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3134 |
| Angle | 80° |
| Radius | 8 |
| V Opening | 80mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3138 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3138 |
| Angle | 30° |
| Radius | 2 |
| V Opening | 10mm |
| Height | 120mm |
| Load | 40T/Mt |
