1249 WILA-TRUMPF Hemming Punch
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Punch |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 1249 |
| Angle | 24° |
| Radius | 0.6 |
| Height | 195mm |
| Load | 80T/Mt |
Description
Related products
3124 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3124 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 8mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3129 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3129 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 24mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3131 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3131 |
| Angle | 86° |
| Radius | 3 |
| V Opening | 40mm |
| Height | 120mm |
| Load | 100T/Mt |
3146 WILA-TRUMPF 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | WILA-TRUMPF |
| Code | 3146 |
| Angle | 86° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 170mm |
| Load | 100T/Mt |
