1230 BYSTRONIC-BEYELER Gooseneck Punch
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Gooseneck Punch |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 1230 |
| Angle | 30° |
| Radius | 1 |
| Height | 175mm |
| Load | 80T/Mt |
Description
Related products
3109 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3109 |
| Angle | 88° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 20mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
3110 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3110 |
| Angle | 88° |
| Radius | 0.5 |
| V Opening | 24mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
3118 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3118 |
| Angle | 30° |
| Radius | 2 |
| V Opening | 12mm |
| Height | 75mm |
| Load | 40T/Mt |
3179 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3179 |
| Angle | 60° |
| Radius | 15 |
| V Opening | 50mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
