1221 BYSTRONIC-BEYELER Gooseneck Punch
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Gooseneck Punch |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 1221 |
| Angle | 28° |
| Radius | 1 |
| Height | 155mm |
| Load | 80T/Mt |
Description
Related products
3111 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3111 |
| Angle | 85° |
| Radius | 3 |
| V Opening | 32mm |
| Height | 75mm |
| Load | 100T/Mt |
3117 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3117 |
| Angle | 30° |
| Radius | 2 |
| V Opening | 10mm |
| Height | 75mm |
| Load | 50T/Mt |
3119 BYSTRONIC-BEYELER 1V Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | 1V Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3119 |
| Angle | 30° |
| Radius | 5 |
| V Opening | 16mm |
| Height | 75mm |
| Load | 50T/Mt |
3157 BYSTRONIC-BEYELER Hemming Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Die |
| Tooling System | BYSTRONIC-BEYELER |
| Code | 3157 |
| Sheet Thickness | Maximum 1.2mm |
| V Opening | 8.1mm |
| Height | 100mm |
| Load | 50T/Mt |
