3037/6 AMADA-PROMECAM Hemming Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Die |
| Tooling System | AMADA-PROMECAM |
| Code | 3037.6 |
| Angle | 35° |
| Sheet Thickness | Maximum 1.0mm |
| V Opening | 6mm |
| Height | 101mm |
| Load | 60T/Mt |
3037/8 AMADA-PROMECAM Hemming Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Die |
| Tooling System | AMADA-PROMECAM |
| Code | 3037.8 |
| Angle | 35° |
| Sheet Thickness | Maximum 1.2mm |
| V Opening | 8mm |
| Height | 101mm |
| Load | 60T/Mt |
3038 AMADA-PROMECAM Hemming Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Die |
| Tooling System | AMADA-PROMECAM |
| Code | 3038 |
| Angle | 26° |
| Sheet Thickness | 1.5mm-2.5mm |
| V Opening | 10mm, 110mm |
| Height | 135mm |
| Load | 100T/Mt |