3039 AMADA-PROMECAM Hemming Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Die |
| Tooling System | AMADA-PROMECAM |
| Code | 3039 |
| Angle | 35° |
| Sheet Thickness | Maximum 1.0mm |
| V Opening | 6mm |
| Height | 105mm |
| Load | 80T/Mt |
3040 AMADA-PROMECAM Hemming Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Die |
| Tooling System | AMADA-PROMECAM |
| Code | 3040 |
| Angle | 26° |
| Sheet Thickness | 1.5mm-3.0mm |
| V Opening | 12mm |
| Height | 135mm |
| Load | 100T/Mt |
3041 AMADA-PROMECAM Hemming Die
| Brand | IVILA |
|---|---|
| Tooling Type | Hemming Die |
| Tooling System | AMADA-PROMECAM |
| Code | 3041 |
| Angle | 30° |
| Sheet Thickness | Maximum 1.5mm |
| V Opening | 8mm |
| Height | 110mm |
| Load | 80T/Mt |